Itt a fordulat: fittyet hány a Google az európai tényellenőrzésre
A Google és a Meta a tényellenőrzési kódex ellenére nem hajlandó alkalmazni az uniós előírásokat.
Mindezek tetejébe a Bizottság még azt is el szeretné érni, hogy a tagállamok jelentősen többet fizessenek be a közösbe.
Az Európai Bizottság több tízmilliárd eurót fog kérni az országoktól, hogy betömje az ukrajnai háború, illetve a koronavírus-járvány okozta költségvetési lyukakat – írta meg a Politico.
A lap beszámolt arról is, hogy az EU végrehajtó szervének szándéka valószínűleg a nemzeti kormányok szigorú ellenállásába fog ütközni,
A Bizottság több hozzájárulást szeretne, legsürgetőbben 50 milliárd eurót kérnek Ukrajna pénzügyi támogatására, valamint „némi többletpénzt az uniós gépezet működtetésére, és egy egyelőre meg nem határozott összeget az uniós adósság visszafizetésére”.
A plusz pénz teljes összege még nem ismert, viszont uniós források azt mondták a Politicónak, hogy a „számla” százmilliárd euró alatt lesz.
A költségvetés megváltoztatásához az összes uniós ország támogatására szükség lesz, ennek megszerzése viszont nem lesz könnyű feladat – különösen, mivel azok az országok, amelyek nettó befizetői az EU-nak, világossá tették, hogy nincs kedvük a nagyvonalúsághoz, és inkább arra kérték a Bizottságot, hogy takarékoskodjon. Ilyen nyilatkozatot tett Berlin.
A cikk megjegyzi: az 50 milliárd eurós, Ukrajnának szánt támogatás nagyrészt garantált hitelekből áll, miközben szenved az Unió amiatt, hogy az „uniós adósságszolgálat” költségei drasztikusan megnövekedtek a kamatlábak gyors emelkedése miatt.
Nyitókép: Pixabay